Muszka

Pamiętacie, jeszcze z dzieciństwa, Kubusia Puchatka? Jeden z bohaterów mówił tam, że czasem, kiedy leży w trawie, i wcale go nie widać, to świat wydaje się taki ładny, łagodny i bezpieczny. A potem przychodzi ktoś i pyta „jak się czujesz”, i zaraz okazuje się, że okropnie. Muszki nikt nie pyta jak się czuje, chociaż gdyby mogła, pewnie odpowiedziałaby to samo. Uciekając przed okrucieństwem wojny, Muszka pokonała setki kilometrów, byście mogli o niej usłyszeć. I zdecydować, czy jest warta Waszej pomocy.

Wiesz, jak bardzo się boję? Potwornie. Właściwie to nie jest dla mnie nowe uczucie. Boję się odkąd pamiętam i sama nie wiem, czy jeszcze potrafię inaczej. Tutaj mówią mi, że umiem i może mają rację, bo gdy zabierają mnie na ręce i delikatnie głaszczą to zapominam przez chwilę, że mam się bać. Ale to silniejsze ode mnie. Kiedy słyszę głośne dźwięki, hałasy, czy rozmowy wokół mnie natychmiast przypominam sobie tamten koszmar. Boję się wszystkiego. Chyba najbardziej bałam się kiedy zostałam sama, tracąc wszystko, co znałam. Błąkałam się po ulicach, szukają schronienia i pomocy. Ona długo nie nadchodziła. Aż w końcu ktoś mnie odnalazł. Wyziębioną, głodną, odwodnioną i zarobaczoną. Wiesz, nie miałam już sił. Chciałam się poddać. Jak przez mgłę pamiętam tamte wydarzenia. Tak trafiłam do Polski i możesz o mnie usłyszeć. Mówią, że ledwo przeżyłam swoją podróż. Nazwali mnie Muszka, ładnie prawda? Pan doktor mówi, że jestem bardzo chora. Muszę przejść wiele badań, bo podejrzewają u mnie nowotwór i problemy ze wzrokiem. Później czeka mnie jeszcze długie leczenie i zabiegi ratujące moje życie. Po cichu marzę też o nowym domu, takim prawdziwym, pełnym ciepła i spokoju. Myślisz, że kiedyś mi się uda? Proszę Cię, pomóż mi. Sama nie wiem ile jeszcze czasu mi zostało. Ale mam wiarę i nadzieję, która dodaje mi sił. Żeby walczyć. I prosić Cię o pomoc.

Muszka pilnie potrzebuje pełnej diagnostyki, badań krwi, profilaktyki oraz karmy dobrej jakości. Rokowania są ostrożne, bo podejrzewamy u niej nowotwór. Gdy pomożecie jej wrócić do zdrowia, będzie potrzebować też dobrego domu. Prosimy, podarujcie Muszce nadzieję i wsparcie w najgorszym momencie jej życia. Tylko tyle jej trzeba. Resztą się zajmiemy.

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści Muszka lub wysyłając Przelew bankowy z tytułem Muszka

Wspomóż nas swoją darowizną: 20 50 100 Inna