Fred

Zapomniany, bezbronny Fred stoi gdzieś na końcu świata, w stodole o której chyba nikt nie słyszał. Stoi i czeka na ratunek, bo za moment jego mały świat ma przestać istnieć. Jak dla milionów kucyków przed nim, i dla Freda przeznaczeniem okazała się rzeźnia.

Całe swoje życie Fred stał u gospodarza trzymany w stodole, czekając na swój czas. Czekał na moment, w którym wyruszy na swoich małych kopytkach w świat, a jego grzywę porwie wiosenny wiatr. Czekał, aż wygrzeje się w lenim słońcu, pospaceruje wśród szumu liści i poczuje płatki śniegu na swym grzbiecie. Czekał, aż będzie mógł oglądać wschodzące słońce, ciesząc się z nowego dnia. Ale świat Freda nieustannie omijał. Zapominał o nim. Jego czas wciąż nie nadchodził. Teraz nie jest inaczej. Bo za moment z hukiem opadnie przed nim trap. I nikt nie powie Fredowi gdzie go zabierają. Nikt nie mówi przecież kucykom kiedy idą na rzeź. Tylko zabiera je w ostatnią podróż, bez pożegnania i bez zbędnych słów. A one do końca wierzą, że to jeszcze nie koniec.

Wierzyć, jak pisał Jan Twardowski, to znaczy ufać, kiedy cudów nie ma. Bo tak to już jest na tym świecie. Na próżno szukać tu cudów. Z resztą one takim małym, samotnym kucykom przydarzają się bardzo rzadko. Dlatego prosimy, pozwólcie Fredowi znów uwierzyć w człowieka. Podarujcie mu kolejne pory roku i radość z ich poznawania. Bo jedna ludzka decyzja okazała się dla niego wyrokiem. I nie zdarzy się cud, dopóki Wy nie uznacie, że Fred zasługuje na pomoc.

Aby los Freda nie wypełnił się w najgorszy możliwy sposób, możecie wesprzeć jego ocalenie, do 14 grudnia. Tyle czasu ma Fred. Tamtego listopadowego dnia, za jego życie będziemy musieli zapłacić 3600 zł. Bez Was zebranie takiej kwoty jest zupełnie niemożliwe.

Dokonaj Darowizny

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści ZWIERZ lub wysyłając Przelew bankowy z tytułem ZWIERZ

Darowizna przez SMS

na numer 7420 - koszt 4,92 zł z VAT

Darowizna przez Przelew bankowy

Ogólnopolska Fundacja dla Zwierząt
Hallera 190/6, 53-203 Wrocław
PKO BP 72 1020 5138 0000 9102 0166 4523

Wspomóż nas swoją darowizną: 20 50 100 Inna