Gucio

Życie Gucia ma się zakończyć, zanim na dobre się rozpoczęło. Bo chociaż Gucio jest już na tym świecie bardzo długo, czy życiem można nazwać lata spędzone w stodole, uwiązanym do metalowego kółka? On nie wie, że istnieje inny świat. Ale może to i lepiej, bo gdy niebawem przyjdzie mu odejść na zawsze, nie będzie miał za czym tęsknić…

Całe to swoje zmarnowane życie Gucio spędził w oparach smrodu, w gnoju i w oczekiwaniu na zbliżającą się śmierć. Bo Gucia sprowadzono na świat dla pieniędzy. Nie, nikt nie zakładał, że będzie o niego dbał czy się troszczył. Właściciel Gucia miał plan na hodowle, ale dzieci nie były zainteresowane małym kucem. Dziś, już dorosłe, zapomniały o maleńkim Guciu, mieszkającym za ich domem. A jemu przybywało lat, grzywa pokrywała się szarością, starość odbierała resztki sił. To właśnie wtedy wlaściciel zdecydował, że nadszedł już czas. Załadowano Gucia na trap ciężarówki i zabrano. Nie, wcale nie w lepsze miejsce. Dziś wciśnięty pomiędzy inne zwierzęta, Gucio czeka na swój koniec u handlarza. I na nic jego błagalne spojrzenia. Gucio nie wie, że tam gdzie jest, na nikim nie robi to już wrażenia. W przedsionku piekła, gdzie człowiek nie ma litości, błaganie zwierząt idących na rzeź wywołać może jedynie agresję.

Gucio jest starowinkim kucykiem, któremu człowiek odebrał wszystko, co kucyk może w ogóle mieć. Odebrał mu godność, młodość i świat, którego nigdy nie poznał, by w końcu odebrać mu też prawo do życia. Stoi więc Gucio w kolejce po śmierć i nie ma nikogo, kto zechciałby mu pomóc. Z całego serca prosimy Was o wsparcie. Ocalmy Gucia i podarujmy mu życie, jakiego przedtem nie miał. Niech nie odchodzi nie zaznawszy miłości, troski i delikatnej dłoni człowieka, gładzącego jego siwą grzywę. Mamy czas do 25 listopada. Do tego czasu musimy uzbierać 3200 za jego życie. Pomożecie?

Przejdź na stronę zwierzaka:

Dokonaj Darowizny

Możesz pomóc wysyłając SMS o treści Gucio lub wysyłając Przelew bankowy z tytułem Gucio

Darowizna przez SMS

na numer 7420 - koszt 4,92 zł z VAT

Darowizna przez Przelew bankowy

Ogólnopolska Fundacja dla Zwierząt
Hallera 190/6, 53-203 Wrocław
PKO BP 72 1020 5138 0000 9102 0166 4523

Wspomóż nas swoją darowizną: 20 50 100 Inna